Chcesz się czuć bezpiecznie podczas parkowania? Jeżeli tak tak to musisz rozważyć taką kwestie jak czujnik parkowania czy kamera cofania – Wybór wcale nie jest taki prosty i oczywisty jakby by się mogło wydawać. Co charakteryzuje poszczególne rozwiązania?

Czujniki parkowania są systemem tańszym. Ich zaletą jest pomoc w przypadku problemów z ocenieniem odległości. Pozwalają one ten problem rozwiązać znakomicie. Im bardziej ciągły dźwięk tym jesteśmy bliżej od ściany. Zwykle pojawia się on w przypadku gdy jesteśmy w odległości mniejszej niż 50cm.

System najczęściej składa się z 4-6 czujników i jest dość skuteczny. Jeśli chodzi o kamerę cofania to jest to o wiele dokładniejsze urządzenie, które najczęściej wyświetla obraz w lusterku wstecznym w momencie wrzucenia biegu wstecznego.

Czasami dostępne są rozwiązania, które prezentują obraz na osobnym ekranie.

Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie czujnik parkowania czy kamera cofania Wcale nie jest taka prosta. Każdy musi wybrać swoje rozwiązanie. Na szczęście jednak ceny obydwóch rozwiązań są dość atrakcyjne co sprawia, że nikt nie będzie miał problemów z dokonaniem tego rodzaju zakupów. Najważniejsze to jednak sprawdzić, które z rozwiązań dostępnych na rynku spełnia jego oczekiwania.

To na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cenę, prostotę w działaniu, łatwość montażu, a także skuteczność w zakresie działania. Decyzja nie jest prosta i warto dokładnie przeanalizować temat – co lepsze – czy czujnik czy kamera cofania?