Czujnik parkowania to element, który w nowoczesnych samochodach nie jest niczym zaskakującym. Kupując nowe auto, trudniej kupić pojazd bez takiego czujnika, niż pojazd, który jest w niego wyposażony, takie czujniki bowiem posiadają praktycznie wszystkie nowe samochody. To bardzo przydatny element wyposażenia. Z czujnikiem, parkowanie jest o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Jak działa bezprzewodowy czujnik parkowania?

każdy czujnik parkowania mierzy odległość pomiędzy tyłem samochodu a przeszkodą i powiadamia kierowcę, czy może jeszcze cofać, czy nie. Popularne czujniki bezprzewodowe powiadamiają tylko sygnałem dźwiękowym, lepsze, wyposażone w kamerę cofania po prostu pokazują kierowcy, co się dzieje za samochodem. Jeśli samochód jest wyposażony w wyświetlacz, obraz pojawia się na wyświetlaczu. jeśli wyświetlacza nie ma, konieczne jest jego dokupienie. Tu opcje są dwie – albo wyświetlacz, do zamontowania w dowolnym miejscu, albo wyświetlacz w lusterku wstecznym, nakładanym na lusterko fabryczne.

Czujnik parkowania w starych samochodach

Starsze samochody oczywiście nie są fabrycznie wyposażone w czujniki parkowania, ale można takie czujniki kupić. Idealne są czujniki parkowania zdalne. Brak kabli to szybszy i łatwiejszy montaż takiego czujnika. Najczęściej do montażu takiego czujnika nie potrzeba fachowca. Można zamontować go samodzielnie.

Warto

Wydatek na czujnik parkowania nie jest duży. Już za około dwieście złotych można stać się posiadaczem takiego urządzenia. Warto zdecydować się na zakup bezprzewodowego lub przewodowego czujnika parkowania, zamontować go w swoim samochodzie i raz na zawsze pozbyć się problemów z jazdą na wstecznym biegu.