Jak dobrać czujnik cofania

Na rynku jest wielu producentów oferujących czujniki cofania. W celu dobrania odpowiednich warto zwrócić się o radę do zaufanego mechanika. Dobre serwisy nawiązują współpracę ze sprawdzonymi i niezawodnymi producentami. Zasięg czujnika tylnego powinien mieć od 1,5 do 2m zasięgu. Stosowanie tańszych modeli wiąże się z ryzykiem braku precyzyjności ustalania odległości, co może prowadzić do zderzenia z przeszkodą.

Czujniki cofania dla każdego samochodu

Na rynku oferowane są sensory do każdego typu samochodu, co daje możliwość korzystania z tego urządzenia wielu kierowcom samochodów. Jeżeli sami chcemy podjąć się montowania czujników cofania – dobrze jest poszukać opinii na forach internetowych bądź wśród znajomych Samodzielny montaż wymaga od montującego wiedzy technicznej, umiejętności oraz odpowiednich narzędzi. Ponadto samodzielna instalacja wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji na produkt. Czasem warto udać się do mechanika i mieć pewność prawidłowego działania urządzenia.

Mimo, iż czujniki nie wymagają specjalnej konserwacji – należy regularnie zwracać uwagę na ich stan czystości i odwiedzać serwis samochodowy w sytuacji zaobserwowania nieprawidłowości w ich działaniu.