Cześć! 🙂 Powracam do Was z kolejnym wpisem. Pamiętacie wpisy o ciekawych gadżetach do samochodu? Dzisiaj przygotowałem dla Was coś podobnego, ale w nieco innej formie. Mianowicie w tym wpisie opiszę Wam tylko jeden gadżet. Jeden, ale za to niezmiernie przydatny. Co to będzie?

Już spieszę z odpowiedzią na to pytanie. Będzie to kamera do samochodu. Coraz częściej słyszy się o takich rozwiązaniach, ale skąd się wzięła ich popularność? Tak więc wzięła się ona po części z coraz częściej zalewających przeróżne, w tym te najpopularniejsze serwisy pozwalające swoim użytkownikom umieszczać video, obrazów z kamer, które były umieszczone za szybą samochodu. Niekiedy możemy na tych filmikach zobaczyć jak ktoś łamie prawo, jakąś dziwną, lub śmieszną sytuację, lub sytuacje, która po prostu przeraża krew w żyłach. Kamery towarzyszą ludziom od lat, odkąd tylko się pojawiły ludzie za ich pomocą nagrywają wszystko co się da. Są to zarówno dłuższe filmy, jak i filmiki z dalekich wypraw.
Jako ciekawy przykład można tutaj podać Pana Rafała Zazuniuka, znanego z umieszczania filmów ze swoich wypraw na jednym z portali video oraz na swoim blogu. Jak sam mówi o swoim kanale, można tam zobaczyć jak wygląda praca kierowcy głównie na terenie Ameryki Północnej. Filmy te zapierają dech w piersiach, jednak należy pamiętać, że nagrywane są one bardzo porządną kamerą, która służy do dokładnej rejestracji obrazu (na przykład do nagrywania krajobrazów).

Mechanik samochodowy

Warto również wspomnieć, że dla niektórych osób filmy nagrywane zza szyby samochodu stały się również dowodem w sprawie. Dowodem, który nierzadko potrafi uratować skórę niejednemu kierowcy, który znalazł się w nieprzyjemnej sytuacji. Tak więc to jest również drugi powód ciągle rosnącej popularności kamerek samochodowych. Zapewne niektórzy z Was już używają tego gadżetu od jakiegoś czasu, inni się dopiero nad nim zastanawiają, a jeszcze inni o nim mogli nie słyszeć, dla każdego z Was przygotowałem informacje, które na pewno okażą się przydatne. Zapraszam więc Was wszystkich do lektury 🙂

Jednym z podstawowych pytań dotyczących kamery samochodowej jakie z pewnością sobie możecie zadać, jest pytanie czy kamera taka jest Wam w ogóle potrzebna. Jeśli satysfakcjonującej odpowiedzi nie znaleźliście we wstępie dzisiejszego tekstu, przedstawię Wam kilka faktów, które na pewno Wam rozjaśnią przydatność kamerki samochodowej 😉 Mimo że takie nagranie może być decydującym dowodem podczas sprawy sądowej, warto również wspomnieć o tym, że z nagrania możemy czerpać również naukę. Możemy je przeglądać oraz uczyć się wyłapywać swoje błędy podczas jazdy, a jeśli zatrzymano i wystawiono nam mandat bezpodstawnie, również możemy to udowodnić w łatwy sposób, dzięki takiemu urządzeniu 🙂 Warto więc kupić sobie taką kamerkę, ich cena jest bardzo zróżnicowana, jednak osobiście nie polecam zakupu tych z najniższej cenowej półki, ponieważ przy ciągle zmieniających się, a często nawet bardzo trudnych warunkach na drogach, w razie potrzeby, na przykład odczytania numeru rejestracyjnego samochodu jadącego przed nami, możemy mieć poważne problemy, ponieważ rozdzielczość i jakość obrazu z kamery będzie pozostawiała Nam wiele do życzenia.

Tak więc rozdzielczość nagrywanego obrazu jest pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie kamery.

Oczywiście czym wyższa tym lepszy obraz uzyskamy, jednak będziemy wtedy też potrzebowali więcej miejsca na przechowywanie nagranych przez nas plików.

Co do wspomnianej przeze mnie przed chwilą pamięci, jest to druga z niezmiernie ważnych rzeczy dotyczącej naszej kamerki, tak więc powinniśmy również zwrócić uwagę czy urządzenie, które chcemy kupić, obsługuje karty pamięci o większych pojemnościach. Te najniższe, nawet liczone w GB, często mogą nie wystarczyć nam na dłuższą podróż, po prostu zabraknie nam miejsce na dalsze rejestrowanie obrazu przez naszą kamerkę.
Warto również zaopatrzyć się w kamerę, która rejestruje oprócz obrazu, również dźwięk, ponieważ na przykład podczas wypadku może mieć to duże znaczenie.
Powinniśmy również zadbać o to by nasz sprzęt miał szeroki kąt nagrywania obrazu, dzięki czemu kamera zarejestruje obraz z szerszej perspektywy.

To są chyba najważniejsze z informacji/porad dotyczących zakupu kamerki. Możemy również rozejrzeć się za urządzeniami, które są łatwe w montażu, wyposażone są w ekran, datownik, lub nawet tak zwany tryb parkingowy, czyli rejestrują obraz również podczas naszego postoju.
Tak więc możemy kupić sobie sprzęt, który będzie całkowicie zgodny z naszymi upodobaniami, jednak należy pamiętać, że wybieranie najtańszego sprzętu, który tak jak wspomniałem wcześniej, pozostawia wiele do życzenia, jest porównywalne z całkowitym brakiem kamerki, po co więc się męczyć? Najlepiej od razu kupić kamerę, której możemy być pewni, że posłuży nam przez długi czas i coś nagra. 🙂