Zakup i użytkowanie w pojeździe czujnika parkowania to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki posiadaniu takiego urządzenia, nigdy więcej nie będziemy bać się parkowania, lub po prostu cofania naszym pojazdem. Czujnik powiadomi nas o tym, że zbliżamy się do jakiejś przeszkody. On ją wykryje, my w lusterkach wstecznych naszego pojazdu nie musimy jej widzieć. Jak jednak założyć taki czujnik? Czy może to zrobić przeciętny kierowca?

Czujniki parkowania są różne

Wiele oczywiście zależy od tego, jakiego rodzaju czujnik parkowania kupimy. Proste czujniki parkowania, możemy zamontować samodzielnie, wiercąc dziury w zderzaku, albo montując specjalną taśmę od wewnętrznej strony zderzaka. Czujniki parkowania Valeo i inne czujniki wyższej klasy powinien jednak zakładać fachowiec.

Uruchamiany wraz z włączeniem biegu

Podstawowym problemem, w przypadku czujników parkowania wyższej klasy, jest odpowiednie podpięcie czujnika do skrzyni biegów i zintegrowanie z kamerą cofania i wyświetlaczem w samochodzie. Jeśli nie znamy się na tym, nie warto ryzykować. O wiele lepiej udać się do fachowca, który za niewielkie pieniądze, założy nam czujnik Valeo tak jak należy.