Jeżeli tłumik końcowy jest atakowany przez rdzę to musimy niezwłocznie coś z tym zrobić. Zakup nowego dla wielu jest niemożliwy z powodu sporych kosztów. Warto zatem zacząć rozglądać się po serwisach i sklepach z używanymi częściami. Mamy spore szanse na to, że znajdziemy części, które będą nam pasować. Mnogość tego typu części na rynku wtórnym jest ogromna. Dlatego nasze poszukiwania nie muszą trwać długo. Należy zając się tym od razu gdyż jazda z uszkodzonym tłumikiem to udręka dla nas i dla otoczenia.

Nieustanny hałas i brak mocy wyłączą nasz samochód z użytku. Jednak jeśli nie mamy alternatywy, a na poszukiwania części musimy wyjechać to możemy zastosować prowizoryczne środki. W przypadku mniejszych dziur możemy zastosować taśmę . Oczywiście musi mieć ona odpowiednią grubość i wytrzymałość. Niestety wielu kierowców zostaje przy prowizorkach. Najczęściej spotykaną jest latanie dziury przez spawanie. Jednak w przypadku rdzy z reguły na niewiele się to zdaje. Zaczynają się tworzyć kolejne dziury aż w końcu odpada nawet przyspawana łata.

Nie tylko układ wydechowy jest ważny, równie ważna jest skrzynia biegów w samochodzie. Zobacz nową skrzynię biegów mercedes tutaj.