Dyskusja związana z myciem jednostki napędowej to często pole różnego rodzaju dyskusji. Kierowcy dokonując gruntownego czyszczenia zastanawiają się co zrobić silnikiem. Zaglądając do książeczki serwisowej nie znajdziemy wzmianki o tym czy można czy nie można myć silnika. Jednak jeśli już umyjemy silnik i coś pójdzie nie tak to w serwisie nie naprawia nam usterki w ramach gwarancji.

Ta ciekawostka daje nam do zrozumienia, że w przypadku mycia silnika najlepiej być powściągliwym. Nowoczesne silniki mają w sobie sporą dawkę elektroniki. Wiadomo, że niezbyt lubi ona wodę. Dlatego takiego silnika absolutnie nie należy myć. Starsze silniki są na pewno bardziej odporne jednak nadmiar wody nie zawsze będzie dla nich korzystny. Możemy zatem przyjąć ogólną zasadę, że jeśli nie musimy to silnika nie myjemy.

Zobacz już teraz: super motoryzacja

Wiadomo, ze w przypadku gdy wyleje nam się olej lub pod maskę coś się dostanie to trzeba będzie to umyć. Jednak należy wtedy zachować szczególna ostrożności i zapomnieć o myciu pod ciśnieniem. Będzie to raczej dokładne mycie szmatą z niewielką ilością wody.